Merrieday - Śluby  

ŚLUB i WESELE – MŁODA PARA i MARZENIA DO SPEŁNIENIA

Ślub w życiu każdej Młodej Pary jest początkiem ich wspólnej przygody. Należy się jednak do niej odpowiednio przygotować. Cały ten proces i wszystko, czego doświadczymy tego jednego dnia to wydarzenia, w których powinniśmy brać udział, najlepiej pod okiem osoby, która pomoże przebrnąć i wesprze radą. Wcześniejsze zaplanowanie tego wyjątkowego dnia staje się niezbędne i konieczne. Wynika to między innymi z faktu, że terminy są szczególne ważne, główne z punktu widzenia wynajmowania sal na przyjęcie. W wielu przypadkach, głównie w dużych miastach takie zapisy wykonuje się na kilka lat do przodu.
Przygotowany kompleksowy plan działania, dostosowany terminarz oraz indywidualne podejście staje się szczególnie ważne w przypadku osób wstępujących na nową drogę życia. Nie liczy się tu nic z wyjątkiem oczekiwań i potrzeb dwojga osób. Niezbędne jest przygotowanie propozycji obejmującej zarówno sam ślub oraz wesele. Te elementy trzeba zawsze tak ze sobą zgrać by wszystkie szczegóły ze sobą idealnie współgrały. Kluczowe jest tu uwzględnienie nie tylko miejsca, ważna jest grupa profesjonalnych podwykonawców, którzy sprostają nawet najbardziej wyrafinowanym i nietypowym potrzebom. Z drugiej strony należy pamiętać, że klasyczne wesela również są atrakcyjne. Zawsze należy być elastycznym i być otwartym tak na potrzeby, jak również na pojawiające się możliwości.


Na nowożeńców czeka wiele przyjemnych momentów i to jeszcze często na długo przed samym przyjęciem. Pomocna w tym jest osoba, która poprowadzi przygotowania. Jednym z nich jest z pewności a degustacja ciast, ciasteczek, słodkości i innych propozycji, które znajdą się na końcu w menu weselnym. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych chwil w drodze do finału wspólnej zabawy. Jednak jedną z najważniejszych chwil, szczególnie oczekiwanych przez gości jest tort weselny. Jego wygląd, smak oraz towarzysząca mu oprawa dla wielu osób ma bardzo ważne znaczenie. Pomoc w jego wyborze, również od strony wykonawcy jest szczególnie istotna. Warto zadbać o te chwile tak by została zapamiętana jako szczególnie wyjątkowa i godna zapamiętana na długie lata. Stworzenie z nich swoistej pamiątki to ważny element, który jest miło i z nostalgią wspominany po latach.
Samemu trudno zorganizować wszystkie ważne i mniej ważne kwestie związane ze ślubem i przyjęciem. Angażujemy w ten cel rodzinę oraz często również i znajomych. Coraz częściej jednak korzysta się ze wsparcia oraz pomocy konsultantów ślubnych. Oferują oni wiedzę, doświadczenie, pomysły oraz kontakty. Wszystko to wraz z ich inicjatywą oraz zaangażowaniem jest wszystkim tym, czego można oczekiwać od profesjonalnego wsparcia. Jest to szczególnie ważne w chwilach, kiedy coś zaczyna iść nie tak jak się tego oczekuje. W ten sposób można być pewnym, że kwestie wesela, ślubu, sukni ślubnej, dodatków a nawet podróży poślubnej czy sesji zdjęciowej można powierzyć w jednemu miejscu. Warto zauważyć, że w dalszą drogę życia wchodzą również osoby różnych wyznań oraz religii. Z drugiej strony część osób decyduje się tylko na ślub cywilny, któremu towarzyszy przyjęcie weselne. Również i ten fakt powinien być uwzględniany i brany pod uwagę przy planowaniu. Poszanowanie i kultura powinna zostać odpowiednio uwzględniona. Profesjonalne wsparcie oraz pomoc często okazuje niezbędne również, dlatego że w natłoku zdarzeń oraz emocji można niekiedy o czymś zapomnieć.

W przypadku tak wyjątkowych i często dużych spotkań rodzinnych należy szczególnie zadbać o odpowiednie posadzenie zebranych gości. Najczęściej należy uwzględnić dwie rodziny, grono przyjaciół a często i bliskich znajomych. Nie wszyscy zawsze się lubią a zawsze chciałoby się by każdy dobrze się bawił. Istotny jest tu wybór wielkości stołów, ilości miejsc przy nich, rozstawienia i innych elementów ważnych dla zebranych. Takie plany należy rozpocząć szczególnie wcześnie i tu szczególnie przydatna okazuje się zawsze obiektywne spojrzenie konsultanta, który przypomni, kto jest w ten wyjątkowy dzień najważniejszy.
Konsultanci ślubni pomogą w organizacji i przebiegu również: wieczorów kawalerskich, wieczorów panieńskich, zadbają o przygotowanie sali weselnej oraz popularnej sesji dla nowożeńców. W poszczególnych regionach kraju są lokalne zwyczaje oraz tradycje, które są często ważne. Pomoc w ich pielęgnowaniu oraz należytym przeprowadzeniu jest szczególnie ważna i istotna dla każdej rodziny.
Ten wyjątkowy dzień jest szczególnie ważny dla Panny Młodej. Pomoc w wyborze sukni ślubnej jej znalezienie dopasowanie dodatków wielu innych elementów można wykonać pod okiem najbliższych oraz koordynatorki ślubnej. Idąc dalej można zadbać o dodatkową kreację, którą zmienimy w ciągu wieczoru. Coraz częściej pojawiający się motyw druhen również wart jest rozważenia. Kolorystycznie mogą one współgrać z motywem sali lub Panny Młodej.
Na początek dalszej wspólnej drogi nie trzeba wybierać jedynie własnego miasta. Istnieje ogromna możliwości, która sprawia, że tłem mogą być góry, mazury i morze. Przyjęcia mogą odbyć się w sali, na plaży lub w innym plenerze, szczególnie tym, który ma utożsamiać życie i przyszłość młodej pary. Wszystko to sprawia, że staje się to doskonałą pamiątką na przyszłość. Proponowane rozwiązana muszą tylko znaleźć akceptację i mogą zostać rozwijane aż do końcowego finału.

Oprawa muzyczna, czyli wybór pomiędzy zespołem muzycznym popularnym DJ-em lub grajkiem to inny z problemów, który jest często spotykany. Tu często każdy ma swoje gusta, potrzeby oraz argumentację. Prawda jest też często taka, że w tym względzie trudno jest każdemu dogodzić. Podczas tak ważnych spotkań wsparcie i rozwiązanie ze strony konsultanta może i często okazuje się bardzo istotne. Najlepiej jest dostosować je do formy przyjęcia oraz wieku zebranych gości. Bardzo podobnie jest, jeżeli chodzi o skorzystanie z usług kamerzysty bądź fotografa. Znalezienie profesjonalisty, który zaoferuje zarówno jakość oraz atrakcyjne warunki i co najważniejsze terminarz jest coraz trudniejsze. Znacznie łatwiej tego dokonać mając profesjonalne wsparcie.